Previous
  • Eric Prydz
  • Jeremy Olander
  • Eric Prydz
  • Gregor Tresher
  • Eric Prydz
  • Henrik B
  • Eric Prydz
  • Eric Prydz
  • Eric Prydz
  • Eric Prydz
Next

Eric Prydz

ericprydz.tv

Mouseville and Pryda

Říká se, že štěstí přeje statečným. Pro Erica Prydze, smělý hudební výběr a bezkonkurenční schopnost kombinovat obchodní úspěch (3 x top 2 UK Hit singles) se světovou proslulostí (nejrychlejší prodeje na Beatportu, které kdy byly zaznamenány), mu umožnily dosažení celosvětového uznání s neporušením své integrity. Tiše mluvící Švéd za 6 let nikomu nedal rozhovor, nikdy se neobjevil ve svých hudebních videích a vyhýbá se vlastní reklamě typu " tweetuji svou snídani". Jeho odmítnutí podílet se na mediálním cirkusu je důsledkem, který vzešel z "jednoho konkrétního videa". Jeho track číslo 1 "Call on me" byl totiž provázen hudební promotion, kterou sám neschvaloval a neúčastnil se jí. Stranil se publicity a následného úspěchu (píseň od Steveho Winwooda, kterou ve svém studiu nasamploval "pouze pro své přátele", jejíž prodej přesáhl 4 milióny) a vrátil se zpět do studia, kde pokračoval ve tvorbě temné, hloubavé hudby, díky které se v počátcích své tvorby tolik proslavil. Ale i poté se velmi často objevil s novými hity, jako byl například jeho nasledující debut pro label Ministry Of Sound - Data - kde byl jedním jediným DJem, který měl možnost nasamplovat Pink Floyd a vydat Němci nominovanou "Proper Education", předělávku Pink Floyd " Another Brick In The Wall", která dosáhla druhého místa v UK charts. Ve stejnou dobu vytvořil i hudební video a následné promo s doprovodným tématem se zaměřením na životní prostředí bylo vysoce ceněno Greenpeace a bylo použito jako součást NGO marketingové kampaně a je stále žádané školami po celém světě.

V roce 2008 následoval jeho track "Pijanoo". Po tom, co se stal nejstahovanějším prodejním trackem na Beatportu, byla tato instrumentální skladba jedničkou pro Zane Lowe a Pete Tonga, obdržela 4krát po sobě ocenění "track týdne" a byla na playlistu radiových stanic sedm týdnů po svém vydání jako hit číslo 2 toho léta. Ericův další krok byl jasným odrazem jeho individuality. Zatímco většina umělců by se okamžitě ponořila do tvorby alba a udržování nastavené úrovně reklamy, Eric jednoduše hrál své sety na parties a vrátil se zpět do svého studia v Londýně ke svým dvoum nahrávacím labelům Pryda a Mouseville. A přestože je Prydz velice známým jménem na scéně, tak právě vydavatelské firmy Pryda a Mouseville mu umožnily zůstat tak trochu v utajení.

Oba labely jsou vysoce ceněny a obdivovány undergroundovou scénou, přestože tracky zde vydávané nejsou provázeny téměř žádnou reklamou. Hudebně se ve své pravé podstatě staly definicí tohoto žánru a jsou dvěma nejúspěšnějšími labely na světě, které zásadně ovlivňují scénu ( Beatportem potvrzeny jako jedny z nejvíce stahovaných vydání vůbec). Na svém labelu Pryda, pod stejným nickem, Prydz vkládá houseové vlivy do mnoha tracků, jejichž zvuk zaplňuje kluby po celém světě. Tracky jako “Aftermath”, “Armed”, “Muranyi” a “Melo”, vrství harmonie a melodie, které se prolínají s jeho nezaměnitelným basslinem. Ericův Mouseville label ho vydává pod pseudonymem Cirez D, kde jsou tracky tvrdší a více do čistého techna, což mu přináší velkou chválu. “On Off”, nejvíce prodávané EP z labelu, ztělesňuje mousevillský styl a je jednoznačně přikloněn ke švédskému undergroundu. Eric také vytvořil Pryda Friends jako místo pro vydávání tracků jeho přátel, z čehož vzešla řada spoluprácí, včetně nenapodobitelného “1983” s Paulem Mojem a “123” s kamarádem, švédským producentem Axwellem. Od svého nástupu na scénu se Eric bezděky dostal do nezmapovaných území taneční scény, kterou doslova ovládl. Tento muž s nechvalně známým strachem z létání, se stal jedním z nejžádanějších DJs na celém světě díky skvělým a jedinečným DJ setům. A proto se vždy při plánování svých tour potýká s nelehkým výběrem detsinací a vše se snaží kombinovat tak, aby se létání vyhnul. Festivaly, party a jiné hudební události na celé planetě se dosloca zbláznily do jeho vystoupení a pokud se Eric rozhodne právě pro některé z nich, mohou si návštěvníci být vždy jisti tím, že se stanou svědky něčeho speciálního. S jeho prvním uměleckým albem, které vyjde velice brzy, je Prydz připraven návratit se k mainstreamu. Ale jak každý fanoušek elektronické hudby ví, Eric se nepřestává vyvíjet a vy pouze musíte vědět, kde ho hledat.

Vstupenky Eric Prydz 2013

Vstupenky

Květen: 549,- Kč
Červen: 599,- Kč
Červenec: 649,- Kč
Na místě: 800,- Kč

Ticketportal online >>>

Online prodej na dobírku na RAVE.CZ


Golden VIP Ticket za 2490,- Kč

On-line prodej nebo v prodejně Musicland v obchodním centru Palladium – Nám. Republiky 1, Praha 1.

Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz Eric Prydz